Samočistiace sklá do fasády

Samočistiace sklá do fasády
Samočistiace sklá do fasády

Samočistiace sklá vo fasáde

V dnešnom svete môžeme vidieť množstvo inovácií a noviniek, ktoré sme ešte pred krátkym časom ani len nepoznali. Jednou z nich je hliníková fasáda a Samočistiace sklá , ktorá je čoraz viac používanejšou. Typickou je ale v komerčných budovách ako sú kancelárie, nákupné centrá alebo showroomy, kde chcú majitelia zladiť nielen inteligenciu, dizajn, ale aj moderné riešenie. Tento druh fasády má množstvo výhod, pre ktoré je obľúbená po celom svete.Samočistiace sklá sú vhodné do klasických rodinných domov.

Bezpečné sklá pre fasádu

Hoci by sa mohlo zdať, že sklo nie je odolné voči vonkajším vplyvom tak, ako iný materiál, no opak je pravdou. Sklenená fasáda dokáže dokonale odolávať nielen dažďu, slnku a mrazom, ale aj návalom vetra. Vďaka svojim tepelnoizolačným vlastnostiam sa stáva doslova priekopníkom v oblasti nízkoenergetických stavieb. Hliníková fasáda je výborným riešením aj z pohľadu dizajnu, ktorý vie byť nadčasovejší, ako by ste si mysleli. Keďže sklo dokáže vydržať rovnaké niekoľko desaťročí, netreba sa obávať o jeho výmenu alebo zmenu štruktúry. Ani z pohľadu farieb to nemusí byť nuda, nakoľko si viete vyberať nielen odtieň sklených tabúl, ale aj farbu konštrukcie.

Samočistiace sklá vo fasáde prinašajú len výhody

Keďže hliníková presklená fasáda je zložená z veľkého množstva izolačného skla, údržba a čistenie nie je ľahkou záležitosťou. Jednou z možností je pravidelné najímanie si firmy, ktorá vám okná bude čistiť, no poznáme aj druhú možnosť. Sú ňou samočistiace sklá, ktoré sa dajú využiť nielen pri tomto type fasády, ale aj obyčajných oknách v rodinnom dome. Cieľom tohto inovatívneho riešenia je najmä komfort a šetrenie času tých, ktorí chcú mať okná neustále čisté, ale nemajú na ich údržbu čas.

Sklá ktoré nemusíte čistiť a umývať

Aby sa vám sklá čistili samé, musíte ich vybaviť výplňou zo samočistiaceho skla, ktoré je odolnejšie voči znečisteniu a preto dokáže materiál udržať čistý. Tento druh skla funguje tak, že na povrchu je nanesená tenká vrstva oxidu titaničitého, ktorá sa dokáže aktivovať pôsobením UV žiarenia, ktoré na sklo pôsobí. Následne na to nastáva proces fotokatalýzy, počas ktorého sa dokážu rozložiť všetky nečistoty na skle a tým pádom zostane okno dokonale čisté. Počas dažďa sa nečistoty spláchnu a samočistiace sklo vyschne bez toho, aby na ňom zostali fľaky. Táto samočistiaca schopnosť je výborným riešením práve pre hliníkové presklené fasády, kde sú veľké plochy skla umiestnené vo vysokých polohách alebo v ťažko dostupných miestach. Hliníková fasáda a samočistiaca funkcia sú dokonalou kombináciou moderného riešenia každej a nielen komerčnej stavby. Hoci z finančného hľadiska ide o náročnú investíciu, po čase sa vám však niekoľkonásobne vráti.

Kde a kedy použiť hliníkovú fasádu

Kde a kedy použiť hliníkovú fasádu

Poznáme niekoľko druhov fasádnych systémov, z ktorých si môžete vybrať presne to, čo sa vám páči a vyhovuje. Ešte predtým, ako sa však rozhodnete aký typ si zaobstaráte, treba si odpovedať na otázku, čo od fasády očakávate.

fasáda izolačné schopnosti

fasáda izolačné schopnosti

Poznáme niekoľko druhov fasádnych systémov, ktoré sa od seba v mnohom odlišujú. Ak hľadáte funkčné riešenie, ktoré dokonale zapadne do dnešnej modernej doby, vybrať by ste si mali hliníkový typ.

Štrukturálna fasáda spojenie moderného dizajnu

Štrukturálna fasáda spojenie moderného dizajnu

Štrukturálna fasáda je typ fasády, ktorá je plná skla a ponúka spojenie moderného dizajnu a inteligentného riešenia pri stavbách. Tento druh nie je často používaný pri výstavbe rodinných domov no je pravda, že nájdu sa aj také

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu